Existuje mnoho důležitých životních rad, které by měl každý v dnešním světě znát a jedním z nich je znalost při partičce pokeru.
I když si chcete zahrát jenom jednou v roce nebo měsíci, je lepší a výhodnější spolehnout se na vlastní zručnost v pokeru než spoleh na štěstí začátečníka. Pokud máte základy pokeru, jste na dobré cestě ke zlepšení.
Naše příručka začátečníka vám představí některé základní pokerové strategie, začátečnické tipy a blafování. A také vám vysvětlíme chyby začátečníků v pokeru, které nesmíte dělat!
Strategie začátečníka v pokeru
Pokud jste v pokeru začátečníkem, nejlepším způsobem pro získání dobrého výsledku a možná i první výhry, upřednostnění jednoduché strategie před komplikovanou.
Celkově je nejlepší zůstat v klidu a užít si hru pro zábavu.
Mějte na paměti předcházející tipy a sbírejte benefity z dalších kroků začátečnických nebo pokročilých rad poker strategie.
Nehrajte příliš mnoho kombinací
Velice jednoduchá cesta k zisku v pokeru je přechod k jednouchým kombinacím a také rozhodnutí, které nakonec zahrajete.
Mnoho amatérů se ovšem dostává do pasti, když přemýšlí nad možnou výherní kombinací, když některé představují vyšší potenciál pro výhru.
Buďte proto v partičce pokeru selektivní, abyste peníze nejen vyhráli, ale i ušetřili! Vyhnete se tak úplné ztrátě tak, jak se to stalo i známým profesionálním hráčům.
Neblafujte příliš často
Obecně se v amatérských hrách vyskytuje příliš velká snaha blafovat. Proto opakujeme, je lepší zahrát karty jednoduše, než se snažit oponenty oklamat.
Opravdová zručnost blafovat se dostaví až po několika letech praktikování, a i když vítězové WSOP používají různé blafy, neznamená to, že to je dobrý nápad i pro začátečníky.
Tuhle strategii si je dobré pamatovat během vaší první hry, nebo dokonce když hrajete proti začátečníkům, protože se zajisté pokusí blafovat.
Karty se stejným znakem nemusí být nejlepší
Během vaší první hry je dobré si pamatovat, že karty stejného znaku nemusí být tak dobré, jak si prvně mnoho začátečníků i pokročilých hráčů může myslet.
Mnoho hráčů nadceňuje vhodné karty, i když ve skutečnosti karty stejného znaku zlepšují kombinaci o 2 %.
Není to ale kombinace, se kterou můžete dorovnat!
Přemýšlejte o kartách soupeřů
Přirozeně se během hry pokeru soustředíte na vlastní karty, ale vhodná strategie je také myslet na karty soupeře. I když se to zdá jak očividné, mnoho hráčů na tenhle jednoduchý manévr zapomíná.
Síla kombinací soupeře je tak nevyhnutní k výhře nebo prohře, jako síla vaší.
Pokud máte pocit, že má váš soupeř lepší kombinaci než vy, připravte se na složení karet.
Soustřeďte se na hru
Další dobrou strategií pro začátečníky je sledování hry, i když už v ní nejste. Například nejrychlejší cestou je sledování řeči těla soupeře a zlepšení vaší hry při koncentraci v další hře, abyste porozuměli způsobu, jakým váš oponent hraje.
Objevíte tak metody, jakými konají a dělají pohyby během svých dobrých i zlých kombinací.
Jak blafovat
Blafováni pro začátečníky, a dokonce i pokročilé hráče, je riskantní taktikou a trvá několik let nebo her, dokud se nedostane na perfektní úroveň. Jelikož existuje několik lehkých triků, nabízíme vám návrhy k úspěšnému blafování:
- Procvičujte si poker face
Rozvíjení vašeho bez emočního výrazu, je nevyhnutelným prvkem pro úspěšné blafování. Trénink téhle schopnosti je dobrým nápadem pro skrytí emocí a vyjadřování jen několika potřebných slov ve hře.
Nepodávejte žádnou informaci a vyhněte se výrazům, které by mohli naznačit nevhodné karty ve vašich rukou. Dále jsou vhodnou pomůckou sluneční brýle a klobouk, který zakryje část vaší tváře a váš poker face bude ještě efektivnější.
- Sledujte chování
Opakujeme, v případě blafování je velice důležité číst oponenty a analyzovat jejich chování. Můžete tak zpozorovat způsob jakým hrají a reagovat na jejich zlé nebo dobré kombinace ve hře.
Nicméně existují takzvané signály chování, jako škubání očí, pohyby rtů a zadržení dechu, které se považují za projevy blafování. Chvění je naopak symbolem síly.
Dále sé vyplácí sledovat styl, jakým protivníci zahazují žetony. Pokud je pokládají prudce a dál od sebe, signalizuje tento tah již jistou ztrátu žetonů, se kterou hráč počítá, nicméně, pokud je dává blíž k sobě, předpokládá, že se mu tyto žetony vrátí.
- Důležitost karet na řadě
Karty na řade můžou být čtvrtá nebo pátá společná karta, také známé jako karty turn a river. Pokud tyto odkryjí vysokou hodnotu, dvě karty stejné hodnoty (PAIR) nebo pět karet stejné hodnoty (FLUSH) způsobí nové kolo nabídek.
Dobrou strategií je proto blafovat, abyste se ujali vedení při vyložení karet, která následuje po zajímavé kartě river a přinutili ostatní hráče k stolu skládat, což by mohlo naznačovat, že máte nejsilnější kombinaci.
Dejte si však pozor, váš soupeř může mít kombinaci, kterou vy předstíráte.
Chyby začátečníku v pokeru
V následujících řádcích najdete nejčastější chyby, které poker začátečníci dělají. Pokud se chcete v pokeru zlepšovat a dosáhnout své první výhry, dbejte na to, abyste nepropadli do stejné začátečnické pasti.
Pamatujte si, neudělejte následující chyby:
- Nehrajte příliš mnoho kombinací
- Nepůsobte vystrašeně – mějte sebevědomí. I když jste nikdy předtím nehráli, tvařte se zkušeně
- Nedělejte nepřiměřeně velké sázky
- Nenechte ovlivnit hru vašimi emocemi
- Neblafujte příliš často!
Mějte na vědomí všechny tyto body, abyste neskončili na dně tak, jak se to stalo známým profesionálním hráčům. Pamatujte si, každá hra je novou příležitostí k tréninku a poučení se z chyb.