Top 5 hráčů Pokeru, kteří skončili na mizině

Co by to bylo za Poker bez toho děsivého pocitu, že jediným mrknutím můžete, z ničeho nic přijít o všechno?  

Pro všechny hráče je tato emoční housenková dráha právě tím, co na této hře milují nejvíc. Ale jen profesionální hráči mohou prohrát tisíce dolarů, aby to bylo bráno v pořádku.

Pokud začnete vyšilovat, prohrajete několik stovek dolarů v kasinu, tak nezoufejte, protože zde vám představíme 5 profesionálů, kteří prohráli obrovské množství peněz.

#5 – Gavin Griffin

Odhadovaná ztráta: $5 milionů

Gavin Griffin se zapsal do historie Pokeru jako nejmladší hráč, který kdy vyhrál turnaj WSOP, když vyhrál Pot Limit Hold’ Em v roce 2004. Následně také vyhrál Triple Crown, pak následovaly triumfy v EPT v rocích 2007 a 2008. V roce 2012 byly jeho celkové příjmy z výher odhadovány na 5 miliónu dolarů.

Avšak Griffin posléze promrhal většinu svých peněz. Vedle nákladů na hraní na turnajích a vysokým daním státu Kalifornie, si vypěstoval závislost na hraní a to se mu stalo osudným. 

Nakonec musel sestoupit o několik úrovní níž a vrátil se k turnajům s nižšími sázkami, aby neskončil totálně na mizině.

#4 – Gus Hansen

Odhadovaná ztráta: $18 milionů

Gus ‘Velký Dán’ Hansen byl slavný kvůli jeho bláznivým pádům a vzletům: poté jak se mu povedlo po čtvrté v roce vyhrát WPT a vyhrát 6 finálových stolů, kde zinkasoval více jak 11 miliónu dolarů, se mu povedlo v roce 2014 skončit úplně na mizině.

Na svém Full Tilt účtu, kde měl více, než 20 miliónů dolarů se mu v září povedlo prohrát 630 000 dolarů týdenně! Nakonec se mu sice povedlo vyhrát něco málo zpátky (kolem 1,2 miliónů dolarů), ale se ztrátou více jak 18 miliónů dolarů stanovil nový rekord v prohře na online Pokeru. 

V jeho případě by bylo na místě, kdyby se psychicky zhroutil a začal plakat, ale ‘Velký Dán’ si zachoval chladnou hlavu a prohlásil: “Stále mám nějaké peníze ve své kapse. Moje čísla na internetu nejsou velmi hezké, ale pořád si můžu dovolit si koupit sendvič.“

Mnoho profesionálních hráčů skončilo na mizině, ale jenom pár z nich si zachovalo takovýto uvolněný postoj.

#3 – Scotty Nguyen

Odhadovaná ztráta: $20 milionů

Ze všech profesionálních hráčů Pokeru, kteří skončili na mizině, právě Scotty Nguyen představuje legendu staré školy: divné hráčské pověry, nezapomenutelné hlášky, ohromné blafování a velký problém s alkoholem. 

Když v 80. letech emigroval z Vietnamu, tak si Scotty začal vydělávat na živobytí tím, že uklízel stoly v restauraci. Později už začal být unaven tím, jak ho majitel zneužívá, tak se rozhodnul skončit. Vzal si svoji poslední výplatu ve výši 270 dolarů a odešel. Za tyto peníze odešel k jezeru Tahoe, kde začal hrát Poker a během týdne měl na účtu šesticifernou částku.

Do konce 90. let, byl Scotty na vrcholu komunity hráčů Poker, s výdělkem ve výši více než 11 miliónů dolarů z turnajů. Naneštěstí jeho kombinovaná závislost ho začala více ničit a on rychle přešel do série proher, kvůli kterým skončil na mizině.   

#2 – Erick Lindgren

Odhadovaná ztráta: $25 milionů

Bývalý člen týmů Full Tilt a dvojnásobný vítěz WSOP a WPT, Erick “E-dog” Lindgren se řadí mezi hráče, kteří vydělali nejvíce peněz v historii: v roce 2016, se umístil na 38. místě v řebříčku největších výdělků v Pokeru nad 10 miliónů dolarů.

Nebyl stejný jako ostatní legendy Pokeru, a nebyl známý kvůli svým excesům. Lindgren známy svým přátelským vystupováním a příjemným chováním u stolu, byl zkrátka obyčejný člověk, který si žil svůj sen.

Naneštěstí, si Lindgren vybudoval několik gamblerských závislostí, které několikrát vedly k jeho osobnímu bankrotu. Dostal se do hlubokých dluhů na Pokerstars (-2,5 miliónů $), na daňovém úřadu (-3,8 miliónů $), k Andymu Blochovi (-1,1 miliónů $) a k mnoha jiným dalším hráčům (-5 miliónů $).

V roce 2013 Erick Lindgren nastoupil na léčbu závislostí v Kalifornii.

#1 – Stu Ungar

Odhadovaná ztráta: $30 milionů

Stu Ungar je považován za nejlepšího hráče Pokeru všech dob. Díky jeho neskutečnému IQ a fotografické paměti, byl “The Kid” schopen vyhrát WSOP Hlavní soutěž až třikrát v rocích 1980, 1981 a 1997.

Avšak pro jeho velmi slabou finanční gramotnost a obrovskou závislost na kokainu, přišel o všechny své výdělky.

Navzdory tomu, že vyhrál okolo 30 miliónů dolarů během své kariéry, tak “The Kid” zemřel bez jakéhokoliv majetku vedeného na jeho jméno. A právě to z něho dělá největšího krále mezi profesionálními hráči, kteří skončili na mizině!