Jak sázet na NBA

Takže chcete být nejlepším, pokud jde o sázky NBA, jo? No, řekněme, že je toho víc než znát vašeho Lakers z Clippers, pokud očekáváte vyšší výhry. Pojďme se podívat na to, jak vsadit na NBA 101!

Top legální sportovní sázky

 1. Betano

  3 000 Kč bonus pro nové hráče
  • 18+ | Platí podmínky | Ministerstvo financí varuje: účastí na hazardní hře může vzniknout závislost
  18+. 100% uvítací bonus až do výše 3 000 Kč. Proveďte svůj první vklad na betano.cz (minimálně v hodnotě 100 Kč). Celková částka bonusu za první vklad musí být vsazena 14krát na kurzové sázky. Všechny sázky s kurzem 1,8 nebo vyšším se započítávají do sázkových požadavků pro připsání bonusu. | Ministerstvo financí varuje: účastí na hazardní hře může vzniknout závislost Kompletní Pravidla a Podmínky
 2. Fortuna

  6000 Kč na vklad
  • 18+ | Platí podmínky
  Tato nabídka platí pouze pro nově registrované hráče. Jedná se o bonus 200 % na vklad až do výše 3000 Kč, maximální výše bonusu tedy činí 6000 Kč. Minimální částka Počátečního vkladu pro přiznání tohoto typu bonusu činí 10 Kč. What are qualifying bets – these are closed bets with a minimum odds of 1.50 The required turnover includes daily bets worth 100% of the required turnover. Kompletní Pravidla a Podmínky
 3. Chance.cz

  200 Kč zdarma + vstupní bonus 2000 Kč!
  • 18+ | Platí podmínky
  18+. Dokončete plnohodnotnou registraci a dostanete od nás zdarma 200 Kč na vaše sázky. O vstupní bonus můžete hrát, jakmile provedete první vklad na váš plnohodnotný herní účet. Ten získáte vyplněním sebeomezujících opatření, registrací platebního prostředku a ověřením totožnosti na jakékoliv pobočce Tipsportu. Vstupní bonus je v hodnotě 100 % vašeho prvního vkladu až do výše 2 000 Kč. Kompletní Pravidla a Podmínky
 4. Tipsport

  50 000 Kč + 500 Kč na první sázky
  • 18+ | Platí podmínky
  Vstupní bonus je v hodnotě 100 % vašeho prvního vkladu až do výše 50 000 Kč. Pro získání vstupního bonusu je potřeba prosázet 10 000 Kč na tiketech s minimálním kurzem 1.5. Pro výpočet nároku na vstupní bonus se vám denně započítává součet sázek v maximální výši 500 Kč. Kompletní Pravidla a Podmínky

Hlavní markety v sázení na basketbal

Money Line

Pokud slyšíte o “Money Line” v kontextu sázení a je to pro vás matoucí, je pravděpodobné, že jste zvyklý na terminologii evropských sportovních sázek. Nebojte se, market Money Line není nic komplikovaného – je to sázka na celkové vítězství v zápase.

Jeho použití není omezeno na sázky NBA nebo basketbalové sázení; ve skutečnosti je to běžný výraz používaný při sázení na jiné tradičně severoamerické sporty, jako je lední hokej, bejzbol nebo americký fotbal. Nemůžete vsadit na remízu při typu money line sázení, takže se o vaší sázce rozhodne v prodloužení.

Můžete vsadit na výsledek jediného utkání, ačkoliv jsou kurzy často nízké, zvláště pokud se chcete vrátit k favorizovanému týmu. V případě nižšího kurzu než (2.0) riskujete více peněz, než vyhrajete.

To ale neznamená, že to nikdy není dobrý nápad sázet na vaše oblíbence, jen je to něco, na co byste měli myslet.

Jak sázet na NBA Moneyline

Další možností je kombinovat několik money line výběru do acca formátu (teda kombinace několika zápasů), v Severní Americe takzvaná parlay bet. I když je náročnější správně předvídat výsledek několika zápasů najednou, potenciální odměny představují vyšší hodnoty, se kterými se to vyzkoušet vyplatí, pokud máte z několika zápasů dobrý pocit.

Během poznávaní metod sázení na NBA zjistíte, na které oblíbené týmy NBA sázet ve formátu acca.

Spread sázky

V případě nesouladů, kdy je jedna basketbalová strana silně favorizována, můžete najít větší hodnotu při sázení na takzvaný point spread, což je ekvivalent asijského handicapu při sázení na rugby nebo fotbal.

Hlavní point spread je stanoven při sestavování hry a představuje sázku, která je poměrně blízko k šanci 50/50. Jak můžete vidět v tomto příkladu NBA sázky, Cleveland Cavaliers začíná s 9-bodovým handicapem ve svém zápase proti Orlando Magic.

Orlando magic vs cleveland cavaliers

Kurzy jsou na obou stranách 10/11, což se blíží k peněžní výhře, ačkoli stále existuje šance, takže ještě není garantován výsledek a zisk. Podívejme se, jak to podle výsledku samotné hry následně vypadalo:

Výsledek hryOrlando Magic +9.0 stávkaCleveland Cavaliers -9.0 stávka
Magic nebo Cavaliers vyhrají o míň než 9 bodůVÝHRA PROHRA
Cavaliers vyhrají přesně o 9 bodůPUSH (vrácení vkladu)PUSH (vrácení vkladu)
Cavaliers vyhrají o víc než 9 bodůPROHRAVÝHRA

Čím větší je vnímán rozdíl v úrovni mezi těmito dvěma týmy, tím vyšší jsou body handicapu, které obdržel favorizovaný tým. V některých případech jde jen o jeden nebo dva body, ale je také běžné vidět dvojciferné handicapy, pokud je jeden tým jednoznačně lepší.

Někdy se v point spreadu používají poloviční body, které eliminují možnost push. Některé sázkové kanceláře nabízejí další handicapové line formáty, což vám dává větší výběr o sázce, kterou chcete dát.

Point spread je vzrušujícím způsobem, jak vsadit na NBA, neboť při sázení na oblíbence nejde jen o výhry. Dokonce i když má váš tým vedení, budete jim fandit, abyste se dostali co nejvíce dopředu a pokryli tak spread.

Potenciální výnosy jsou také vyšší v porovnání s money line formáty, v případě favorizovaného týmu.

Celkové body

Celkový počet bodů je podobný point spreadu, neboť je to trh s dvěma výsledky s téměř 50/50 možností. Je nastaven formát point line a sázkaři mohou vsadit na celkový počet bodů ve hře buď nad nebo pod tuto částku.

Pro průměrný NBA zápas, se celkový počet bodů pohybuje nad / pod hranicí mezi 195 a 220 body, v závislosti na tom, jak vysoké bodování sázkové kanceláře předpokládají. Jedná se o velký rozsah, takže hodně přemyšlení a výpočtů musí být součástí vytváření trhu.

sazet na NBA Celkové body

Další basketbalové soutěže se můžou lišit, pokud mají několik různých pravidel, které mají vliv na počet získaných bodů, nejvíce s ohledem na délku hry. Později se podíváme na tyhle rozdíly podrobněji poté, co skončíme s návodem na sázení NBA.

Alternativní hra součty jsou také často k dispozici u některých sázkových kanceláří, což vám umožní nastavit linku dle vaší fantazie. Pokud to zní, jako bychom se opakovali od předchozí části, je to proto, že je to pravda. Pokrytí trhů basketbalových sázek se výrazně liší od jedné sázkové kanceláře ke druhé. Některé do toho jdou naplno, jiné jsou spokojeny se základní nabídkou marketu.

Přímé sázky

Stejně jako u jakékoli významné sportovní soutěže můžete vsadit na budoucí trhy NBA. Sázky se otevírají před sezónou a zůstávají otevřené po celou sezónu, až do finále.

Nejvíce zřejmý a snadno pochopitelný druh přímé sázky se týká vítěze mistrovství nebo turnaje. Poskytuje vám další důvod, jak sledovat pokrok vašeho vybraného týmu, zvláště pokud si vytvoří dobrý průběh a začne vypadat jako silný vyzývatel.

Nevýhoda? Musíte vložit své peníze v okamžiku, kdy umístíte svou sázku, a vy výhry dostanete pouze tehdy, když je vyřízena. V závislosti na délce soutěže, na kterou vsadíte, se připravte na dlouhé čekání!

Na začátku sezony je těžké předpovědět, jak vsadit na přímé trhy NBA. Není vždy jasné, jaké budou výkony týmů, což znamená, že jsou k dispozici delší kurzy. Mohli byste se vrátit k několika výběrovým položkám, a ještě si zajistit zisk, pokud některá z nich vyhraje.

Alternativní příležitosti zahrnují ocenění MVP a sázky na vítěze divize nebo skupiny, což je jednodušší, protože je k dispozici menší výběr týmů.

Stávkové strategie basketbalu

Takže teď už víte hlavní možnosti a způsob sázky NBA, zde je ještě pár užitečných tipů, které vám pomohou optimalizovat svůj úspěch. Každý, kdo chce vyhrát peníze na basketbalu, musí být dobře připraven na zvolení té nejmožnější šance.

Dbejte na statistiky

Americké sporty již dlouho kladou velký důraz na udržování detailních statistik, což se v posledním desetiletí rozrostlo jenom v evropském fotbalu. Jako takový můžete najít spoustu informací online, abyste našli hodnoty na sázkových marketech NBA, ať už se jedná o výkon hráče nebo družstva.

Vyberte si oblíbený market

Jak jsme se zmínili výše, existuje několik hlavních možností, jak vsadit na NBA: money line, points spread a celkové body (total points). Někdy je snazší těžit z pocitu, než se snažit být odborníkem v každé oblasti.

Dobrým výchozím bodem je zkontrolovat statistiky týkající se tohoto trhu. Pak začněte buď sázet s malými sázkami, nebo dokonce jen zaznamenáte své předpovědi, pokud se ještě necítíte na vklad peněz.

V obou případech uvidíte, jak se vaše předpovědi staví proti realitě. Pokud jste trvale schopní správně předpovídat na jednom trhu, možná byste si měli zvolit tenhle typ sázky.

Nezapomínejte na výhodu domácích

Stejně jako ve spoustě sportovních lig, hraní doma představuje výhodu, která může mít vliv na sázky NBA. Vezměte si Denver Nuggets jako příklad. Existuje důvod, proč je Denver znám jako “Mile-High City”, protože má nadmořskou výšku 1600 metrů.

Aklimatizace na tuto nadmořskou výšku není pro hosty snadným úkolem, což znamená, že Nuggetové mají neúměrně silný rekord vyhraných zápasů doma, dokonce i proti údajně silnějším týmům.

V případě, že jste ještě nevěděli, hostující týmy jsou uvedeny jako první v rozpisu NBA a na sázkových trzích ve většině sázkových kanceláří. Nezaměňujte se na tuto situaci zaměřit a také to zkontrolovat v případě, že sportovní sázka uvádí týmy naopak – je známo, že se to již stalo.

Nezapomínejte na výhodu domácích NBA

Najděte nejlepší kurzy

Pokud berete sázení vážně, musí to být pro vás jakýmsi základem. Dokonce i malý rozdíl v kurzech je v dlouhodobém rozdílu odlišný, takže byste se vždy měli ujistit, že získáte ty nejlepší kurzy, které máte k dispozici.

Výzkum nejlepších sázkových kancelářích pro basketbal vám poskytne informace o tom, kde si vsadit: Tipsport, Chance, Fortuna?

Pomáhá otevřít a doplnit několik různých účtů s malým množstvím peněz, takže jste připraveni se dostat k sázce dříve, než zmizí kurz. Sázky na NBA jistě nabídnou rozdíl ve vašich dlouhodobých výsledcích.

Samozřejmě se možná snažíte jen o trochu zábavy a nechcete se zatěžovat se zkoumáním kurzů, co je hodně dobré a co jen dobré, je to koneckonců na vás. V takovém případě si stačí zvolit sázkovou kancelář, kterou máte nejraději a nabízí druh marketu, na který chcete vsadit.

Alternativní basketbalové soutěže na sázení

Není tajemstvím, že NBA je největší basketbalová liga na světě! V rámci pravidel FIBA (International Basketball Federation) se uskutečňuje mnoho akcí.

Je zajímavé, že pravidla NBA se liší několika způsoby od pravidel FIBA. Několik příkladů zahrnuje:

 • Rozměry herní plochy
 • Délka zápasu
 • Limit faulu hráče

Podívejme se na ty nejlepší basketbalové soutěže, na které je ještě krom NBA možné sázet.

Olympijské hry a Světový pohár

Tyto národní turnaje jsou především příležitostí vidět hvězdy NBA reprezentovat svou zemi, než aby se postavily proti sobě navzájem.

Již od té doby, co se Dream Team dostal na zlaté olympijské hry v Barceloně v roce 1992, nastali velké diskuze o účastnění týmu USA na mezinárodních turnajích.

Zatímco Spojené státy často dominují na turnajích olympijských her a mistrovství světa, nastali i situace, kdy se jim nepodařilo dosáhnout hype, obzvláště v časných letech 2000, kdy se hry odehrávaly od roku 2002 do roku 2006 bez získání titulu.

Dalším důvodem, kterému je třeba věnovat pozornost při sázení na tyto turnaje je, že týmy NBA někdy zdráhají, aby se jich zúčastnili nejlepší hráči, protože nechtějí, aby utrpěli zranění. Jak si dokážete představit, má to velký dopad na šance týmu vyhrát.

EuroLeague a EuroCup

Trochu blíž k domovu, Evropa také hostí některé kvalitní basketbalové kluby a hráče. Euroliga je basketbalový ekvivalent Ligy mistrů, s nejlepšími kluby kontinentu bojujícími o titul.

Je méně zápasů Euroligy než v sezóně NBA, protože kluby také soutěží ve své domácí lize. Formát EuroLeague se v průběhu let několikrát změnil a v letech 2016-2017 byla zavedena 16-ti týdenní pravidelní sezóna.

OK, i když Euroliga nemá takovou mediální pozornost jako NBA, stále můžete nalézt ve většině zemí společnosti, které jí vysílají. Některé stávkové společností nabízí zdarma zápasy živě, pokud máte na svém účtu peníze nebo otevřenou sázku.

Hlavní výhodou je, že hry jsou promítány v přiměřené době, v porovnání s nočními NBA zápasy, kvůli časovému rozdílu. To usnadňuje sledování akcí a sázení.

I když je Eurocup druhá soutěž, roste také v kvalitě a expozici každý rok. Vítězové se automaticky kvalifikují do následující sezóny Euroligy.