Jak sázet na box: rychlý návod

Svět boxu byl se sázením spojován po celou svou historii a je stále pro bookmakery velmi výnosný. Ať už jste zarytý fanda nebo si chcete jen spestřit nadcházející zápas, náš návod Vám dá užitečné rady a zásady jak sázet na box. Pojďte na to!

Top legální sportovní sázky

BookmakerBonusHrát si!
FortunaSázení: 3000 Kč na vklad
Kasino: Až 25 000 Kč
TipsportSázení: 500 Kč zdarma pro nové hráče
Nety za sdílení: až 200 Netů za klienta
ChanceSázení: 100 % svého prvního vkladu až do výše 2 000 Kč
Goldeny za sdílení: Až 3600 goldenů za klienta
Golden Club: 200 korun (v goldenech) na první sázky

Nejlepší sázky na box

Povaha boxu určuje to, že existuje poněkud omezené množství sázkových trhů, v porovnání například s fotbalem.

Zpravidla existuje šest typů sázek, které před nadcházejícím zápasem nabízí sázkové portály:

  1. Sázení na vítěze: Jedná se jednoduše o sázku na vítěze! Můžete vsadit na každého zápasníka a na možnost jeho výhry, ale bude zde vždy i možnost remízy. Nicméně, remízy mají velmi malou pravděpodobnost, jelikož k nim v boxu často nedochází.
  2. Sázení na kolo: Toto sázení Vám umožňuje sázet na vítěze a na kolo ve kterém vyhrají. Toto je skvělý trh na sázení pokud je kurz na favorita velmi nízký.
  3. Sázení na skupinu kol: Podobné sázkám na kolo a nabízí trochu více flexibility při určování ve kterém kole bude určen vítěz. Je často preferovanější sázkaři, jelikož výběr konkrétních kol je často velmi těžký.
  4. Způsob výhry: Široké spektrum, které sázkařům dovolí vybrat, jakým způsobem bude dosaženo výsledku. Možnostmi mohou být například přímý knockout, technický knockout nebo diskvalifikace.
  5. Až do konce: Jednoduchá ANO/NE sázka na to, zdali zápas bude trvat všech 12 kol. Velmi se vyplatí si prostudovat formu jednotlivých zápasníků před tím, než si vsadíte tímto způsobem.
  6. Na vyšší/nižší počet kol:  Tato sázka Vám umožní předpovídat, jestli daný zápas bude trvat méně nebo více než určitý počet kol. Například, pokud si vsadíte na více než 8,5 kol, prohráli byste, pokud by zápas skončil v osmém kole nebo dříve – ale vyhráli byste, pokud by zápas trval devět nebo více kol.

Dodatečně se ještě ujistěte, že sázíte na zápasy, které Vás opravdu zajímají. Pokud Vás zajímá konkrétní zápasník nebo víte, že se na zápas budete dívat s přátely nebo s rodinou, poté si dejte záležet na poctivém nastudování sázek – všechny potenciální výsledky poté budou daleko lépe zvládnutelné.

Jak sázet na box: rychlý návod

Jak analyzovat zápasníky

Úspěch sázení na box, jako v každém jiném sportu, závisí na tom, kolik relevantních informací se Vám podaří o zápasnících získat. Jelikož nemůžeme nikdy sázet „na jistotu“, můžeme alespoň sázku ovlivnit tím, že si předem nastududujeme co nejvíce informací o zápasnících.

Takže na co si dávat pozor? Zaprvé, vemte v potaz, jak se Vašemu kandidátovi dařilo v předchozích zápasech na této úrovni, a jak se chovají v důležitých zápasech. Pokud se jedná o hlavní zápas a Váš potenciální kandidát si vždy vede dobře v těchto situacích, můžete sázet s trochu větší jistotou.

Další věc,na kterou si dávat pozor, je co se s boxerem děje v průběhu přípravy na zápas. Například, začal boxer trénovat s novým trenérem? Byl spatřen jak ve tři ráno odchází z nočního klubu? Cokoliv, co vypovídá o jejich potenciální formě, je nutno zvážit. Je samozřejmě nepravděpodobné vidět potenciálního světového šampiona jak si dá pár piv večer před zápasem!

Jedna z nejdůležitějších věcí při analyzování zápasníků je nenechat se pohltit předzápasovým mediálním šílenstvím. Bude tu vždy spousta spekulací, takže se mějte na pozoru před senzacechtivými novináři a protiřečícími si články.

Použijte namísto toho svůj selský rozum a pokuste se si najít věrohodné zpravodaje s vyrovnanými analýzami, jako je ESPN nebo Bad LeftHook.

Vyberte si toho nejlepšího bookmakera

Jak vybrat nejlepší bookmakery – věčná otázka! U boxu je nutné si dávat pozor na dvě věci:

  • Nejlepší kurzy na sázky, které chcete uložit
  • Nejlepší dostupné reklamní nabídky

Porovnávací stránky, jako je Oddsshark, Vám pomohou porovnat hlavní bookmakery a umožní Vám zjistit, kde získáte nejvýnosnější sázky.

Zpravidla, stránky jako Tipsport a Fortuna nabízí příznivé kurzy na tzv. „outsidery“ a mohou být tedy dobrým místem, kde byste mohli takto sázet.

Bookmakeři často v náběhu na velký boxerský zápas rozjíždí propagaci, aby nalákali nové a stávající zákazníky k tomu, aby sázali právě přes jejich společnost, spíše než přes konkurenci. Proto je nejlepší se nejdříve „porozhlídnout“, abyste zjistili jestli někde dostanete slevu nebo sázku zdarma, i když by to bylo přes provozovatele, kterého byste normálně nevyužili.