eSports sázení: víc výhod než běžné sportovní sázení?

Sázení v eSportech roste rapidně rychle, spolu s explozní popularitou konkurenčních videoher. Za posledních pět let zaznamenal svět eSportu obrovský příliv sponzorství od vývojářů her jako Valve a společností jako Mountain Dew a Doritos.

Díky tomu rostou peníze v tomto odvětví na desítky a na stovky milionů, špičkoví hráči se nyní mohou pochlubit výherními výplatami srovnatelnými s některými z nejznámějších sportovců světa.

S videohrami, jako jsou League of Legends, Starcraft 2 a Call of Duty s aktivnějším počtem hráčů než obyvatelstvo značných zemí (jako je Francie), se tímhle velmi novým fenoménem “sportu” v blízké buducnosti očekává zastínění oblíbeného NBA. Sázení v eSportu se neliší hodně tomu od běžného, ale když se jednou do tohohle unikátního trhu ponoříte, nabídne vám spoustu výhod.

Top legální sportovní sázky

 1. Betano

  3 000 Kč bonus pro nové hráče
  • 18+ | Platí podmínky | Ministerstvo financí varuje: účastí na hazardní hře může vzniknout závislost
  3 000 Kč bonus: protočení x14 při kurzu 1,8, minimální vklad je 100 Kč. Kompletní Pravidla a Podmínky
 2. Fortuna

  6000 Kč na vklad + 300 Kč zdarma
  • 18+ | Platí podmínky | Ministerstvo financí varuje: účastí na hazardní hře může vzniknout závislost
  6000 Kč na vklad: protočení x4 při kurzu 1.71 // 300 Kč zdarma: žádné protočení! Kompletní Pravidla a Podmínky
 3. Chance.cz

  200 Kč zdarma + bonus 2000 Kč!
  • 18+ | Platí podmínky | Ministerstvo financí varuje: účastí na hazardní hře může vzniknout závislost
  bonus 2000 Kč: protočení x7 v sázce 100 % vašeho aktuálního vkladu až do výše 2 000 Kč za 90 dní // 200 Kč zdarma: pro dokončení úplné registrace, žádné protočení! Kompletní Pravidla a Podmínky
 4. Tipsport

  50 000 Kč + 300 Kč na první sázky
  • 18+ | Platí podmínky | Ministerstvo financí varuje: účastí na hazardní hře může vzniknout závislost
  1000 CZK: protočení x5 při kurzu 1.5 // 5000 CZK: protočení x7 při kurzu 2.0 // 50 000 CZK: protočení x8 při kurzu 4.0 // 300 Kč na první sázky: žádné protočení! Kompletní Pravidla a Podmínky

Rozsah sázkařských společností

Vzestup eSportu neunikl ani tradičním sázkařským společnostem. Fortuna, Tipsport a Chance poskytují široké spektrum v kompetitivních videohrách.

Někteří, například Fortuna, má v nabídce jenom menší výběr marketů, které pomalu expandují poté, co se uživatelé se sportem blíž seznámí. No sázkové společnosti jako Betway poskytují širokou nabídku marketů, které zahrnují absolutní počet vyhraných map a celkového vítěze.

Vítaní jste jako běžný sledovatel i zanítilý eSports fanoušek, když chcete troufale sázet na náhodní League of Legends zápas, nebo na každou jednu mapu vašeho oblíbeného týmu.

Zajímavým vzrůstem ve světě eSportu jsou unikátní sázkový společnosti, které spravují jenom sázky na tomhle trhu. Mezi tři nejznámější patří Unikrn, Vulcun a EgamingBets.

Fanouška eSportu má zajmout i řada jedinečných služeb, které tyhle stránky nabízejí. Zákazník může vsázet v reálných penězích nebo speciálních měnách. Tyhle můžou být vyměněny za předměty v hrách League of Legends nebo CS:GO.

Web stránka Unikrn zahrnuje i možnost marketu, na kterým můžou být výhry použity na koupu herního příslušenství, jako klávesnice a sluchátka, nebo různé PC.

Míň proměnných

Když se dostaneme k sázení na fotbal, existuje spousta faktorů, které můžou ovlivnit výsledek: jsou všichni 11 fotbalisté fit? Jaká je forma týmu doma / venku? Jaké jsou povětrnostní podmínky, můžou ovlivnit výsledek atd.

V eSportu je mnoho z těchhle faktorů míň zřetelných a často ani nejsou samotním problémem. Na větších turnajích používají hráči stejný hardware, hrají a sedí na měkkých stoličkách, kde se nevystavují jiným elementem jako počasí.

Týmy jsou omezeni na pět hráčů a někdy jen doplněny náhradníkem, který v úvode může zastoupit spoluhráče v případě bolesti zapěstí (nebo cokoli jiného). Když už se obeznámíte s touhle oblastí, je jednodušší tipovat výsledky, protože se zajímáte o míň hráčů a komunita těch nejlepších je taky tvořena z menšího výběru hráčů.

Ačkoliv se to může jevit jako nepodstatné, jedním z největších faktorů je zachování klidu kluků (i děvčat) přímo před stadionem plným ječících hráčů a fanoušků.

Jednoduší ‘být zasvěcen’

Na první pohled se zdá, že poznání nuancí světa eSportu je nemožné. Podivný, uzavřený internetový svět, který nemůže být proniknut bez přístupu k deep webu a počítačové nastavení připomínající moderní WarGames.

Kromě některých pečlivě formulovaných tweetu nevidíme reální svět většiny profesionálních sportovců. Určitě nevidíme, že i oni postují na fórech anebo se míchají s proletariátem.

To není případ v eSports, pro-hráči se prezentují, odpovídají na tweety, navštěvují fóra a obecně obývají stejná místa jako jejich fanoušci, což znamená, že je snadnější zjistit klíčové informace pro vyšší informovanost při sázení.

Hrajete stejnou hru…

CounterStrike
Co vidíme my.
CS game
Co vidí pro hráči.

Možná to nezní nejlíp, ale jestli jste nejlepší světový hráč LoL nebo nějaký začátečník, oba hrajete stejnou hru. Není to jako fotbal, kde je kop v parku poněkud odlišný od toho, zda hrajete na hřišti Old Trafford.

Pomáhá to? Absolutně. S úplným porozuměním hry, na kterou sázíte, je snazší vidět, jak budou týmy reagovat, co vede k informovanější sázce.

Nevýhody

dlouhodobé důsledky hry e-sports

Stojí za zmínku, že v eSport sázení existuje několik nevýhod. Největší problém, kterým čelíme v tomto odvětví, je manipulace zápasů, která je stejně populární mezi profesionály jako … Doritos a Mountain Dew.

Vzhledem k rychle se rozvíjejícímu odvětví se organizátoři snažili správně organizovat různé události a nebyla připravena dostatečná ochrana fanoušků a dokonce i hráčů.

Korejský LoL turnaj byl manipulován několika hráči, jejich trenérem a členy organizovaného zločinu.

Dalším problémem bylo zneužívání drog. Nemluvíme o horách kokainu, ale o Adderallu. Netřeba říkat, že v případě zjištění užití pilulek s ADHD, jsou často hráči vyzváni, aby vrátili svou výhru a vy jste tak přišli o krásnou sázku, kterou jste před pár dnami vyhráli.

Je řečeno, že se organizátoři turnaje stali mnohem přísnějšími na drogy a vynakládá se zvýšené úsilí na to, aby bylo možné zastavit manipulaci zápasů, ale zatím je vhodný čas na vsázení na eSports.