Sázení na hokej 2024

Neodmyslitelnou součástí každého sázkaře je sázení na hokej. Tento zimní sport patří mezi ty nejpopulárnější na světě. Pokud hledáte detailní návod jak na lední hokej sázet, pak jste na správném místě.

Sázení na hokej nemusí být těžké!

Pro všechny, co se chtějí zabývat sázením na hokej jsme připravili komplexní návod, jak na to. Po přečtení tohoto článku už pro vás nebude hokejové sázení žádnou záhadou. Spolu se zde podíváme na sázkové možnosti, kurzy na hokej, či hokejové tipy a strategie. Na začátek se pojďme podívat na nabídku sázkových trhů.

Sázkové možnosti a trhy pro hokejové sázení

Kurzová nabídka hokeje je u většiny sázkových kanceláří hodně široká, zejména pak u těch nejpopulárnějších soutěží a turnajů. U méně známých lig je nabídka o něco chudší, ovšem to se dá očekávat. Jaké jsou ale ty nejhlavnější sázky na hokej?

Sázení na hokej

Vítěz utkání v základní hrací době

Toto je ta nejjednodušší sázka vůbec. Vyberete si tým, který podle vás vyhraje dané utkání, ovšem výhra musí nastat v základní hrací době šedesáti minut. Většina velkých soutěží stanovuje, že každý zápas musí jeden z týmů vyhrát. Takže pokud v základní době nastane remíza, zápas se přesouvá do prodloužení, případně do samostatných nájezdů. Tato sázka nezahrnuje výhru týmu po prodloužení nebo nájezdech. Kurzy jsou tím pádem vypsány i na možnost remízy.

Celkový vítěz zápasu

Pokud vám výše uvedená sázka u sázení na hokej nevyhovuje, můžete zvolit způsob, u kterého remíza není v nabídce a sázíte tak jen na jeden ze dvou týmů a nezáleží, jestli tento tým vyhraje v základní hrací době, nebo v prodloužení. Je ale nutné myslet na to, že kurzy jsou u této sázky o něco nižší.

Sázky na počet gólů

Označovány jako Nad / Pod (anglicky Over / Under) sázky na hokej. Zvolíte si jednu z nabízených hranic u bookmakera a pak vyberete, jestli padne více, nebo méně gólů. Taková standardní hranice je 5,5 gólů. Pokud vsadíte na možnost Nad, pak musí v zápase padnou alespoň 6 branek. Pod zvolíte možnost Pod, v zápase může padnou nanejvýš 5 branek.

Třeba mít na mysli to, že při sázení na hokej na počet branek se kurzy mění podle hranice. Pokud zvolíte velmi nízkou hranici, jako např. 2,5 branek, pak jsou kurzy na možnost Nad velmi nízké, ovšem kurzy na možnost Pod naopak docela vysoké.

Přesný výsledek a střelec gólu

Hokejové sázení na přesný výsledek nepatří mezi ty nejoblíbenější, ovšem přitahuje pozornost díky vysokým kurzům. Pokud si myslíte, že víte, který tým vyhraje a dokonce i v jakém poměru branek, můžete si na to vsadit. Kurzy na hokej jsou u této možnosti velmi vysoké, zejména v případě, že volíte netradiční, nebo méně očekávaný výsledek. Vsadit si můžete i na přesný výsledek remízového stavu.

Další sázkou, kde můžete objevit slušné kurzy na hokej jsou sázky na střelce branky. Pokud budete sázet na ty nejlepší střelce, kurzy nebudou až tak vysoké, ovšem pokud máte pocit, že skóruje průměrný hráč, kurzy mohou být opravdu lákavé.

Sázky na handicap

Hokejové sázení v případě zápasu velkého favorita s outsiderem se dá okořenit virtuálním handicapem favorita. Řekněme, že Japonsko bude hrát proti Kanadě. Kurzy na výhru Kanady budou velice nízko. Zpestřit si to ale můžete handicapem, kdy se Japonsku přidá virtuální počet branek, například 3,5. Pak platí, že pokud sázíte na Kanadu -3,5, musí vyhrát o 4 a více branek. Naopak při sázce na Japonsko +3,5 nesmí tato země prohrát o více než 3 branky.

Top!

Betano
99/100
  • skvělá bonusová nabídka
  • vysoké kurzy
3 000 Kč bonus: protočení x14 při kurzu 1,8, minimální vklad je 100 Kč.

Sázení na hokej – Strategie

Jednou ze zásadních věcí, která odlišuje profesionální sázkaře od hobby sázkařů je, co se týče sázení na hokej, strategie. Ta je často zaměřena na dlouhodobé výsledky a snaží se hokejové sázení proměnit na dlouhodobou výdělečnou činnost. Pokud berete sázení na hokej opravdu vážně, měli byste zapracovat na své strategii.

Kurzy a hledání hodnoty

Kurzy hrají velkou roli u každého profi sázkaře. Samotným kurzům se budeme věnovat později, ovšem je nutné vědět, kdy je vhodné daný kurz brát a kdy ne. V angličtině se to označuje jako Value Betting. To znamená, že hledáte kurzy, které neodpovídají pravděpodobnosti, kterou jste stanovili na základě vašich informací. Pokud si myslíte, že nějaký tým má vyšší pravděpodobnost na výhru, než naznačují kurzy, pak jste objevili hodnotu.

Nesázejte na to, co neznáte

Vždy se zaměřte na soutěže a ligy, které znáte. Není nic horšího než sázet na zápas týmů, o kterých nemáte vůbec žádné informace a to nejen z hlediska hráčů či zranění, ale také z hlediska historických výsledků. Není nic špatného na tom zaměřit si na dvě či tři ligy a vybudovat strategii jenom na tyto soutěže. Pokud se vaše strategie dostane do stádia, kdy jste si jisti, že funguje relativně dobře z dlouhodobého hlediska, můžete ji aplikovat na další soutěže. Ze začátku tedy nemějte moc široké spektrum lig, zaměřte se na ty, které jsou vám pohodlné a budujte strategii kolem nich.

Správa finančních prostředků

Železným pravidlem profesionálních sázkařů je nesázet velkou část vašeho finančního obnosu na jeden tiket. Velká spousta profesionálů používá pravidlo jednoho procenta. To znamená, že na každý tiket vloží vždy jen jedno procento kapitálu, kterým disponují. Spadá sem i hokejové sázení. Možná se vám bude zdát, že 1% je málo, což ze začátku možná bude, ovšem pokud se váš kapitál dostane na několik set tisíc, pak se to změní. Každopádně byste si měli stanovit hranici, která nepřesáhne pět procent a brát sázení na hokej z dlouhodobého hlediska. Sloučený úrok se pak projeví v plné síle a váš kapitál poroste parabolicky.

Kurzy na hokej

Jak jsem slíbil, podíváme se společně i na kurzy samotné, tedy co představují, jak se počítají a také na jaké druhy kurzů ve světě sázení můžete narazit. Sázení na hokej není výjimkou a kurzy jsou z pohledu profíků užitečným nástrojem, který vám může být nápomocný na cestě k úspěchu.

Co kurzy představují?

Kurzy představují pravděpodobnosti, i kurzy na hokej. Existuje několik forem kurzů, které si přiblížíme níže, ale každá jedna forma představuje pravděpodobnost. Teď vám možná dochází, jak je to s tím hledáním hodnoty u sázení na hokej. Pokud kurz představuje pravděpodobnost, znamená to, že výpočtem vlastní pravděpodobnosti na základě informací, které máte, můžete srovnat tyto šance a určit tak, jestli je kurz na hokej u sázkové kanceláře nastaven podle vašeho modelu správně, nebo nikoliv. Pokud se bookmaker zmýlil a nabízí mnohem vyšší kurz, jako je ten, který jste si stanovili vašim výpočtem, našli jste hodnotu. Takový kurz byste pak určitě měli zařadit na váš tiket.

Typy sázkových kurzů

Nejčastějším type kurzů, kterým se v Česku setkáte, jsou desetinné kurzy. Jak již z názvu vyplývá, jsou reprezentovány desetinným číslem, jako například 1,5 nebo 2,24 atd. Pokud chcete z desetinného kurzu vypočítat pravděpodobnost, jednoduše vydělíte číslo 100 daným kurzem. Tedy u kurzu 1,5 je pravděpodobnost 66,7%.

Pak jsou zde další dva druhy, jedním z nich jsou tzv. americké kurzy vyjádřené kladným, nebo záporným číslem, například -200 či +350. Tyto kurzy se u nás ale téměř vůbec nepoužívají. Dalším typem, se kterým se už ale setkáváme častěji a to i v běžné řeči, jsou kurzy zlomkové, nebo-li frakční. Ty jsou vyjádřeny podílem dvou čísel, například 2/1, tedy dva ku jedné. Pokud tedy slyšíte, že šance na něco se rovná jedna k milionu, tato fráze v podstatě reprezentuje zlomkový kurz.

Když teď znáte druhy kurzů a zejména ty desetinné, bude snad pro vás kurzy na hokej jednodušší číst. U sázení na hokej je to velice podstatná věc, hlavně když stavíte vlastní sázkový model. Díky přepočtu kurzů budete moci lépe stanovit a srovnat pravděpodobnosti jednotlivých zápasů a situací.

Hokejové tipy

Hokejové tipy

Jednou z možností, jak vytěžit ze sázení na hokej nějaké peníze je možnost sledovat hokejové tipy. Na internetu naleznete spoustu stránek a sázkařských soutěží, kde mezi sebou soupeří ti nejlepší sázkaři ve svém oboru. V případě, že se vám nedaří, nebo jen prostě nemáte čas, vyvinout vlastní sázkový model či strategii, spolehnout se můžete na hokejové tipy zkušených profíků.

Jak správně vybrat, koho hokejové tipy kopírovat?

Většina stránek uchovává historii sázek jednotlivých členů, čímž vám filtraci dost ulehčí. V historii se můžete podívat na tipy daného sázkaře, jeho procentuální úspěšnost, průměrné uzavírané kurzy na hokej a mnohem víc. Proto je potřeba věnovat čas hledání toho správného sázkaře a vybírat pečlivě. Také je vhodné kopírovat hokejové tipy nejdříve v testovacím režimu, tedy nesázet skutečné peníze, ale sledovat, jak se sázkaři vede. Možná pak narazíte na skutečnosti, díky kterým budete lépe filtrovat tyto tipy. Pokud u některé soutěže vidíte, že sázkař nemá tak velkou úspěšnost, můžete jí filtrovat a sázet jen na ty, kde je jeho úspěšnost vysoká.

Kde můžete sledovat zápasy ledního hokeje živě?

Jednou z možností, která se nabízí, je sledování live streamů přímo u sázkové kanceláře. Velkou výhodou je, že u většiny kvalitních bookmakerů naleznete živé přenosy i ze zápasů, které v televizi nenajdete. Upozorňujeme však, že jednou z podmínek pro sledování live streamů z ledního hokeje je plnohodnotná registrace u dané sázkové kanceláře. Sledovat přenosy mohou jen registrovaní uživatelé a někdy se setkáte i s další podmínkou. Tato podmínka je, že musí mít na své hráčském účtu alespoň pár korun, nebo uzavřený a nevyhodnocený tiket.

Nicméně, tyto podmínkou jsou nic ve srovnání s tím, k čemu budete mít přístup. Sledování nejen hokejových přenosů v podstatě zdarma a ze všech koutů světa. Pokud ale dáváte přednost klasické televizi, pak spousta sportovních kanálů nabízí hokejové přenosy z oblíbených soutěží jako NHL, KHL, či tuzemské Extraligy. Ve spojení s NHL již několik let vysílá přímé přenosy stanice Nova Sport.

Jak vybrat nejlepší sázkovou kancelář pro sázení na hokej?

V naší zemi není zas tolik možností výběru. Legislativa omezila působení spousty zahraničních gigantů na našem trhu. Naštěstí zde máme kvalitní a profesionální sázkové kanceláře, kterým se povedlo prosadit i v zahraničí. U těchto společností si můžete být jisti, že operují v rámci zákona a jsou plně regulovány. Co ale patří mezi kritéria, když si sázkovou kancelář vybíráte?

Kurzová nabídka

Tento aspekt je jeden z nejhlavnějších. Pokud se bavíme o sázení na hokej, pak všechny kvalitní sázkové kanceláře nabízejí širokou kurzovou nabídku na tento sport, jelikož patří mezi ty nejpopulárnější. Kromě těch největší soutěží jako NHL a KHL, či turnajů jako Mistrovství světa, zde naleznete i všechny další populární ligy. Nabídka často obsahuje skandinávské ligy, kde je hokej velice populární (tedy zejména Švédsko a Finsko), ale také naší Českou ligou a spoustu dalších, méně populárních soutěží. Nabídka by měla být co nejširší. Hokejové sázení se pak není limitováno jen na pár hlavních soutěží.

Kurzy

Kurzy hrají velkou roli u spousty profesionálních sázkařů. Pokud sázíte jen jako hobby, pak vás malé rozdíly v kurzech u různých bookmakerů nijak neomezí, ovšem profesionálové se dívají na (nejen) hokejové sázení z dlouhodobého hlediska. Tím pádem jsou rozdíly v kurzech podstatné. Pokud sázíte na kurz 1,5, když u konkurence byste dostali kurz 1,6, v dlouhém časovém horizontu tak přicházíte o spoustu peněz. Proto je vždy vhodné předem si ověřit, že hladina kurzů není u dané sázkové kanceláře příliš nízko. Také nikdo netvrdí, že sázkařský účet musí mít založen jenom u jedné společnosti.

Nabídka sázkových možností

Pokud se specializujete na méně tradiční sázky, ověřte si, že daný bookmaker takové sázky přijímá. Pokud chcete sázet na hráče, který skóruje, může se stát, že konkrétní společnost bude mít v nabídce jenom pár jmen a vy mezi nimi nenajdete svého hráče. Také platí, že na velké soutěže se mnohdy setkáte s netradičními sázkami, ovšem ne u všech sázkových kanceláří. Jestli si chcete vsadit například na vyloučení či buly, pak si předem ověřte, zda je možné takové sázky u daného bookmakera najít.

Je sázení na hokej legální v České republice?

Hokejové sázení na území České republiky je nelegální jenom tehdy, když sázíte u sázkové kanceláře, která nemá v naší zemi platní smlouvu a licenci. Společností, které operují na území Česka v rámci zákona není tak mnoho a naleznete je na stránkách Ministerstva financí.

Jestli jste registrovaným členem u některé z legálních sázkových kanceláří na území České republiky, což znamená, že jste prošli celým procesem registrace včetně ověření věku a totožnosti a vlastníte tak plnohodnotné sázkové konto, pak nemusíte mít obavy. Na hokej pak můžete sázet zcela legálně bez nejmenších obav, že byste měli v budoucnu nějaké právní potíže.

3 000 Kč bonus: protočení x14 při kurzu 1,8, minimální vklad je 100 Kč.