Sázení na tenis 2024: náš kompletní návod

Sázení na tenis 2024 se může jevit jednoduše, protože proti sobě obvykle stojí dva hráči bez možnosti remízy a favorité v turnaji bývají již předem dobře známí.

Nechte si to projít hlavou! Existuje mnoho nuancí a pro úspěšný výsledek sázky je třeba dbát i na ty nejmenší detaily. Podívejme se na hlavní body při sázení na tenis.

 1. Betano

  3 000 Kč bonus pro nové hráče
  • 18+ | Platí podmínky | Ministerstvo financí varuje: účastí na hazardní hře může vzniknout závislost
  3 000 Kč bonus: protočení x14 při kurzu 1,8, minimální vklad je 100 Kč. Kompletní Pravidla a Podmínky
 2. Fortuna

  6000 Kč na vklad + 300 Kč zdarma
  • 18+ | Platí podmínky | Ministerstvo financí varuje: účastí na hazardní hře může vzniknout závislost
  6000 Kč na vklad: protočení x4 při kurzu 1.71 // 300 Kč zdarma: žádné protočení! Kompletní Pravidla a Podmínky
 3. Chance.cz

  200 Kč zdarma + bonus 2000 Kč!
  • 18+ | Platí podmínky | Ministerstvo financí varuje: účastí na hazardní hře může vzniknout závislost
  bonus 2000 Kč: protočení x7 v sázce 100 % vašeho aktuálního vkladu až do výše 2 000 Kč za 90 dní // 200 Kč zdarma: pro dokončení úplné registrace, žádné protočení! Kompletní Pravidla a Podmínky
 4. Tipsport

  50 000 Kč + 300 Kč na první sázky
  • 18+ | Platí podmínky | Ministerstvo financí varuje: účastí na hazardní hře může vzniknout závislost
  1000 CZK: protočení x5 při kurzu 1.5 // 5000 CZK: protočení x7 při kurzu 2.0 // 50 000 CZK: protočení x8 při kurzu 4.0 // 300 Kč na první sázky: žádné protočení! Kompletní Pravidla a Podmínky

Hlavní markety v sázení na tenis

Sázení na zápasy

Nejjednodušší je při sázkách v tenisu výběr vítěze ze dvou zúčastněných (nebo 2 týmů v případěpřípade dvouhrydvojhry).

Tenisové zápasy mají velmi často jasného favorita s kurzem 1/8 (1.125) nebo nižším, pokud hrají v prvních kolech turnaje ti nejlepší hráči. Můžete tak s kurzem 1/8 vsadit na Murrayho nebo Djokoviče, ale podívejme se na to perspektivněji; při tomhle kurzu byste museli vsadit 100 liber, aby byl váš profit 12.50 liber.

A pokud by se nemožné stalo skutečností a hráč by prohrál, přišli byste o hodně vysokou částku!

Pokud se tedy bavíme o riskování a výhrách, obvykle se sázení na jediný zápas nevyplácí, pokud ovšem nefavorizujete outsidera nebo nekombinujete několik favoritů do acca kombinací, tedy hromadných sázek s cílem vyšší odměny.

Hlavní markety v sázení na tenis

Handicapová sázka

Tak jako v jiných sportech, jsou handicapové sázky v tenisu těmi nejpopulárnějšími. V případě nesrovnatelného zápasu můžete sázet na market, který představuje vyšší úroveň.

Tento handicap označuje počet her ve skóre hráče a stejně tak i počet her vzatých ze skóre protihráče. V příkladu níže je linie handicapu 4.5 her.

Handicapová sázka

Tento kurz naznačuje výhru Nadala jako favorita marketu, dokonce s handicapem -4.5 her. Na druhou stranu můžete pro výhru vyrovnat na Fogniniho s náskokem +4.5 her.

 • Výsledek zápasu: Nadal vítězí 6-4, 6-4.
 • Celkem her: Nadal 12, Fognini 8.
 • S Nadalovým -4.5 handicapem: Nadal 7.5, Fognini 8.
 • S Fogniniho +4.5 handicapem: Nadal 12, Fognini 12.5.

V tomto případě by sázka na Nadala -4.5 znamenala prohru, i když hráč zápas vyhrál, zatímco by sázka na Fogniniho +4.5 představovala výhru.

Pokud číslo handicapu zahrnuje poloviční hru nebo poloviční bod, jsou jenom dva možné výsledky bez možnosti remízy.

Sázení na přesné skóre

Další kreativní možností predikcí v sázení na tenis je zvolení skóre zápasu, např. počet vyhraných setů každého hráče. Kurz na oblíbeného hráče je sice nižší, ale vaše potencionální výhra se v porovnání sázením jenom na vítěze zvýší.

Samozřejmě v zápasu na pět setů, jak je to v případě Grand Slam zápasů, existuje více možných výsledků.

Můžete také sázet na skóre v průběhu jednotlivého setu, což je ovšem mnohem náročnější predikovat, ale správný předpoklad může znamenat vysokou výhru.

Jiné druhy tenisových sázek

Mnoho sázkových společností nabízí různé markety v sázkách na tenis, včetně ante-post sázení na turnajového vítěze a další různé markety v individuálních zápasech. Jak to již bývá i v jiných sportech, čím větší zápas, tím větší market.

Tenis je jedním z nejpopulárnějších sportů v live sázení, protože je dostupných více marketů jako bod po bodu nebo hra po hře. Důležité varování: kurzy se mění velice často, obvykle po každém výsledku a každém bodu!

Proto se ujistěte, že sázíte včas, nejlépe během přestávky nebo mezi body či hrami.

Strategie tenisového sázení

Předtím, než vložíte vaše peníze na tenisovou sázku, byste měli zvážit několik faktorů. Připravili jsme seznam těch nejdůležitějších, které můžete doplnit vlastní sázkovou strategií.

Kombinace hráčů

Jedním z nejdůležitějších faktů je samozřejmě síla hráčů nebo páru na dvorci.

Světový žebříček nebo nasazení jsou často vhodným indikátorem očekávaného výkonu hráčů, ale z času na čas může nastat změna. Je vhodné sledovat aktuální statistiky a vzájemné zápasy, díky kterým budete dostatečně informováni.

Také pomáhá sledovat herní styl aktérů na dvorci. Poznatky herního stylu při vlastním servisu nebo odvrácení servisu mohou být velmi nápomocné při odhadech výsledků zápasů.

Herní plocha

Někteří hráči se cítí lépe na určitém typu plochy než na jiných, což je při sázkách také dobré brát v úvahu.

Výborným příkladem je Rafael Nadal, který je známý jako Král antuky díky 9 French Open titulům na Roland Garros, které vyhrál v průběhu 10 let. Dodatečným parametrem (jenom pro tvrdé dvorce) je podnebí, které závisí na místě zápasu uvnitř nebo venku.

sazeni tenis Herní plocha

Co je v sázce?

Někdy je například pro hráče výhra mnohem důležitější než pro jeho soupeře, pokud v určitém žebříčku potřebuje zvítězit. Pokud byl hráč před nedávnem zraněn, nebude se cítit 100 % v kondici; nebo nebude chtít hrát naplno kvůli risku nepříjemného zranění.

Těžko se kvantifikuje faktor motivace, ale i ten může mít hodně velký dopad na výsledek zápasu.

Najděte nejlepší kurzy

Pokud sázíte na předběžný zápas nebo turnaj, máte tak dostatek času na posouzení kurzu na dostupných sázkových stránkách Fortuna, Chance, Tipsport, atd.

Pokud nabízí jedna sázková společnost lepší kurzy než druhá, nemusíte váhat. Jenomže v live zápasech je tohle porovnání kvůli stále se měnícímu kurzu téměř nemožné. Vyberte si společnost, která nabízí nejlepší kurzy a držte se vaší oblíbené.

Sledujte zápas

Samozřejmě jsou turnaje jako Grand Slam v televizním zpravodajství mainstreamovým vysíláním, ale jenom pokud máte sportovní kanály předplaceny. Pokud si nejste jistý, většina online sázkových web stránek nabízí živé vysílání tenisových eventů.

Pokud zápas sledujete živě, naučíte se lépe porozumět celému průběhu a sázkám.

Hlavní tenisové akce pro sázení

Kromě měsíce před koncem kalendářního roku je v nabídce spousta dalších tenisových turnajů vhodných pro sázení. Zjistěte s naším návodem, které jsou ty největší a nejvhodnější pro sázky.

Grand Slamy

Čtyři Grand Slamy jsou nejprestižnějšími a nejžádanějšími tituly ve světě tenisu. Pro ty nejlepší jsou připraveny ty nejvyšší peněžní výhry a body do světového žebříčku.

TurnajAustralian OpenFrench OpenWimbledonUS Open
 DatumLedenKvěten/Červen Červen/Červenec Září
 DvorecTvrdý AntukaTrávaTvrdý

Zkušení sázkaři sází na tenisové Grand Slamy, protože ty obecně nabízí jen několik překvapení. Jelikož je každý z nich pro kteréhokoli hráče nejdůležitějším turnajem v profesionální kariéře, účastní se ho vždycky ty největší hvězdy, pokud je právě netrápí zranění.

Svou sezónu stavějí především na Grand Slamech a svoji top formu chystají právě na začátek těchtoturnajů.

Dále se mužská dvouhra skládá z pěti setů, což snižuje riziko selhání. Není žádným překvapením, když outsider dosáhne na jeden nebo dva sety proti favoritům, ale ten třetí již bývá spíše raritou.

Protažená délka zápasu vyžaduje top fyzickou kondici hráčů až do konce. Ti s nejlepší formou můžou ke konci těžit proti favoritům, pokud by bylo skóre 2-2.

ATP a WTA tours

Po Grand Slamech jsou to ATP a WTA Finals, které nabízí nejvyšší počet bodů do žebříčku pro vítěze. I tady se očekává účast těch nejlepších hráčů v mužských a ženských zápasech, což garantuje opravdu senzační podívanou.

Jelikož se tyto akce konají na konci sezony, doporučujeme pozorně dbát na všechny sázky. Finální zápasy mohou být ovlivněny vyčerpaností nebo zraněním, protože se tenisoví hráči nacházejí na konci vyčerpávající sezony.

Mezitím se konají eventy Masters 1000 nebo největší WTA akce v průběhu sezony a kvůli bodům do žebříčku mají pro hráče vysokou hodnotu.

Menší turnaje na ATP a WTA tours mohou přinést překvapení, protože ti nejlepší mohou turnaj vynechat nebo nepodat ten nejlepší výkon. Pro sázkové experty je to šance na podání výhodných sázek.

Davis Cup / Fed Cup

Ano, tyto turnaje nabízí menší částku pro vítěze, ale národní hrdost, kterou není možné vyčíslit, se také počítá.

Týmová podstata není mít jen jednoho hvězdného hráče, protože země potřebuje hned několik hráčů, kteří předvedou skvělý výkon. Sázení na tyto zápasy je hodně předvídatelné, jelikož se proti sobě tyto týmy nestřetávají běžně.

Skvělou výhodu představuje pro domácí tým základna tamějších fanoušků. Hosté musí být na druhé straně mentálně silní, aby dokázali předvést svůj nejlepší výkon, protože často čelí vypískání a nepřejícímu publiku.

Jak na sázení na US Open

Posledním grandslamem sezóny je proslulá tenisová soutěž US Open, která se koná v New Yorku, konkrétně v Queensu. Sázení na US Open je poslední šancí sázkařů na výhru, pro hráče to zároveň znamená poslední možnost získat body v daném roce a posunout se v žebříčku výš.

Turnaj US Open se hraje na venkovních kurtech s tvrdým povrchem na stadionu Arthur Ashe, který je největším na světě. Jelikož jde o poslední turnaj v roce, spoustu sázkařů sází na favority, kteří již v předchozích soutěžích prokázali svoji formu.

Takzvané “nakupování peněz” neboli sázka na favority se ale nemusí vždy vyplatit. Pojďme si vysvětlit proč.

Existuje hned několik důležitých faktorů, které je třeba při sázení na US Open vzít v úvahu.

 • Jedním z nich je například počasí. Není zvláštností, že začne během zápasu pršet. Právě povětrnostní vlivy se postarají o nechtěné přerušení nebo zpoždění zápasů. A to má samozřejmě vliv i na psychiku hráčů. V takovém případě se může stát, že favorit prohraje.
 • Dále je pro tenis US Open klíčová únava hráčů. Pokud si nevíte rady, nebojte se vsadit na hráče, který hraje první zápas, nežli na unaveného hráče, který za sebou v soutěži již pár zápasů má. Naopak u zápasů, které jsou pořádané v noci za umělého osvětlení, doporučujeme sázet spíše na ostřílené hráče se zkušenostmi.
 • Dalším faktorem je prostředí. Tenisoví hráči pocházející z USA nejsou obecně při sázení na US Open favorizováni, jelikož ale hrají v domácím prostředí a mají na tribunách domácí fanoušky, může to znatelně ovlivnit jejich finální výkon. V takovém případě se vyplatí sázet v US Open online na mladé svěží talenty právě z řady Američanů.
 US Open

Kromě těchto rad je samozřejmě žádoucí provést řádnou analýzu a přihlédnout k více faktorům, které by na sázení mohly mít dopad.

Mějte na paměti, že sázka na favority a top hráče se nemusí na US Open vždy vyplatit, viz prohra Nadala v roce 2013. Ačkoli by se mohlo zdát, že jde o zaručený zisk, je radno přihlédnout ke všem proměnným, které jsou ve hře (například pokud se hráč zotavuje po zranění apod.).

Sázka na top hráče v případě výhry nepřináší ohromné sumy a v případě prohry skutečně zabolí. Při sázení na tenis US Open není radno podceňovat ani bankroll management, tedy vymezení maximálních finančních prostředků. Jedině tak nebudete tratit více, než jste očekávali.

Obecně platí, že na jeden tiket byste měli sázet 3% bankrollu. Jedině tak přežijete případnou ztrátu bez větší újmy.

Tenis US Open je prestižním turnajem, dalo by se říci i vrcholem celé sezóny, proto je třeba se na něj jako sázkař dobře připravit a dát na rady odborníků. Jedině tak máte šanci na případnou výhru.

Pamatujte, že v této soutěži si můžete vsadit jak v jednotlivých zápasech, tak na finálního vítěze. Dobrým tipem při sázení na US Open je využití předzápasových analýz, které mohou být skvělou inspirací každému sázkaři.

Ať už jste zkušený sázkař nebo se sázením na US Open teprve začínáte, tyto analýzy se rozhodně vyplatí sledovat. Sledujte US Open online a sázejte s námi!

Hledáte víc tipů? Přečtete si naše podrobní příručky sázení na fotbal a basketbal.