Sázení na fotbal 2024

Fotbal je jedním z nejpopulárnějších sportů světa, ne-li ten nejpopulárnější. Nedílnou součástí tohoto sportu je sázení. Pokud hledáte komplexní návod pro sázení na fotbal, pak jste na správném místě!

1000 CZK: protočení x5 při kurzu 1.5 // 5000 CZK: protočení x7 při kurzu 2.0 // 50 000 CZK: protočení x8 při kurzu 4.0 // 300 Kč na první sázky: žádné protočení!

Sázení na fotbal v roce 2024

Jelikož na fotbal se sází nejvíce, je nabídka sázkových trhů a možností u každé sázkové kanceláře obrovská. Sázet můžete na množství kurzů. Zejména pro nové sázkaře může být nabídka opravdovou neznámou, proto se v tomto návodu podíváme na sázkové možnosti (a nejen na ně) opravdu detailně.

Jak vybrat nejlepší sázkovou kancelář pro sázení na fotbal?

Ne všichni bookmakeři nabízejí stejné možnosti pro fotbalové sázení. Menší společnosti častokrát nenabízejí netradiční sázky, jak je tomu u těch největších jmen v průmyslu. Výjimkou není ani tak populární sport, jako fotbal. Kurzy na exotické sázky u malých bookmakerů bohužel nebývají samozřejmostí. Pojďme se společně podívat na některá kritéria pro výběr sázkové kanceláře pro sázení na fotbal.

Top!

Tipsport
90/100
  • skvělá bonusová nabídka
  • Tipsport TV funkce
1000 CZK: protočení x5 při kurzu 1.5 // 5000 CZK: protočení x7 při kurzu 2.0 // 50 000 CZK: protočení x8 při kurzu 4.0 // 300 Kč na první sázky: žádné protočení!

Sázkové trhy

Jednou z věcí, které se budeme později věnovat hlouběji jsou sázkové trhy, nebo také sázkové možnosti. Myslí se pod tím nabídka možností, na které si sázkaři mohou při sázení na fotbal vsadit své peníze. Kromě standardních trhů jako vítěz zápasu či počet gólů jsou u velkých sázkových kanceláří v nabídce i netradiční trhy jako například počet rohových kopů či počet žlutých karet.

Kurzy

Samotné kurzy by také měli hrát roli při výběru sázkové kanceláře pro sázení na fotbal. Největší bookmakeři si navzájem konkurují a jedním aspektem tohoto boje je hladina kurzů. Čím vyšší kurzy, tím větší výhoda pro sázkaře. Proto si spousta profesionálů otevírá sázkový účet u ne jedné, ale více sázkových kanceláří a sází pak na daný zápas u té, kde je nejvyšší kurz. I když se vám může zdát, ze rozdíly v kurzech jsou minimální (a mnohdy jsou), z dlouhodobého hlediska to v konečném důsledku může znamenat obrovský rozdíl.

Kurzová nabídka

Jak jsem již zmínil, netradiční a exotické sázky nemusí být pravidlem. Při výběru sázkové kanceláře si předem ověřte, jestli je její nabídka pro vás dostačující. Obecně také platí, že menší společnosti mnohdy nenabízejí kurzy na nižší a ne až tak populární soutěže. Je to zejména proto, že u těchto lig se hůře stanovují objektivní kurzy, čímž se stává sázení na fotbal z pohledu bookmakera rizikem.

Poznejte sázkové trhy pro fotbalové sázení!

Sázení na fotbal

Tipy na fotbal se nemusí točit jen kolem tradičních možností, nebo-li trhů. Podívejte se na některé z nejpopulárnějších sázkových možností, ale i na ty, které nejsou tak oblíbené, ale určitě k sázení na fotbal patří.

Vítěz zápasu v základní hrací době

Zde asi není moc co vysvětlovat. Nejtradičnější sázka na fotbal vůbec. Kurzy jsou nabízeny na tři možnosti – výhra domácího týmu, remíza a výhra hostujícího týmu. Máte-li vaše tipy na fotbal na tiketu, pak už jen musíte čekat, jaký výsledek se v daném zápasu zrodí po 90ti minutách hry. U této sázky vás nezajímá, jaký je průběh či výsledek o poločase – jenom ten po skončení základní hrací doby.

Výsledek zápasu bez remízy

Tuto méně tradiční možnost můžete u sázení na fotbal najít po několika názvy – výsledek zápasu bez remízy, zápas bez remízy, nebo v angličtině draw no bet, zkráceně DNB. Je to typ sázky, kdy remíza není možnost. Pokud zápas remízou skončí, vrátí se vám vklad. Místo tří možností máte možnosti jenom dvě u této sázky na fotbal. Kurzy jsou tím pádem o něco nižší, ovšem i riziko pro vás se snižuje.

Sázky na počet branek

Fotbalové sázení na počet gólů je velice populární. Tyto sázky se označují jako Nad/Pod, v angličtině Over/Under. Obvykle je hranice nastavena na 2,5 gólů. Pokud si myslíte, že v utkání padne 3 a více branek, volíte možnosti Nad 2,5. Pokud si naopak myslíte, že nepadnou více než 2 góly, volíte možnost Pod 2,5. Sázkové kanceláře nabízejí u sázek i jiné hranice, jako například 1,5 či dokonce 5,5 – ano, pořád se bavíme o sázení na fotbal. Kurzy jsou pak nastaveny dle samotné hranice. Jelikož je 6 branek v tomto sportu spíše rarita, jsou kurzy na možnost Nad 5,5 opravdu vysoké. Na druhou stranu kurzy na možnost Pod 5,5 velmi nízko.

Sázky na přesný výsledek

Mezi méně populárnější tipy na fotbal patří přesný výsledek. Ten je mnohdy těžké přesně trefit. Na druhou stranu jsou kvůli tomuto faktu kurzy na přesný výsledek relativně vysoko, zejména pokud je ten výsledek neočekávaný. K sázení na fotbal ale patří i sázky na výsledek a pokud si myslíte, že utkání skončí nějakým výsledkem, můžete si na to vsadit. Jestli je vaše předpověď netradiční a v konečném důsledku i správná, pak si můžete vydělat docela slušné peníze.

Poločas / Konečný výsledek

Další zajímavá možnost sázky na fotbal. Kurzy jsou také mnohdy solidní. Jde o to, že musíte správně předpovědět jak výsledek poločasu, tak i výsledek v základní hrací době. Řekněme, že v daném zápasu je domácí tým obrovským favoritem a vy očekáváte, že bude vést o poločasu a vyhraje i celý zápas. V tomto případě volíte možnost 1/1. Pokud se poločas skončí remízou nebo prohrou domácího týmu, pak bez ohledu na konečný výsledek vaše sázka prohrává. To samé platí i v případě, že správně určíte vítěze zápasu, ale výsledek o poločasu bude jiný, než jste zvolili.

V příkladu výše by byly kurzy relativně nízko. Nejvyšší kurzy u sázení na fotbal na možnost Poločas / Konečný výsledek jsou zejména u variant, kdy volíte jako vítěze poločasu favorita a vítěze zápasu outsidera. V tomto případě můžete narazit na kurzy v řádech desítek. Nicméně, pravděpodobnost toho, že se něco podobného stane, je mizivá. Každopádně je dobré vědět, že fotbalová sázení nabízí i tuto možnost.

Netradiční sázky

I když některé z výše zmíněných možností nejsou úplně tradiční, existují i mnohem méně využívané sázky na fotbal. Kurzy jsou sázkovými kancelářemi nabízeny i opravdu exotické tipy na fotbal. Bavíme se o sázkách na počet žlutých karet, počet branek konkrétního hráče, či dokonce na počet rohových kopů, nebo přesný časový rámec, kdy padne první karta. Sázení na fotbal je rozmanité a i když na tyto sázky primárně lidé nesází, z času na čas se vám může některá z těchto sázek může zalíbit.

Je ale potřeba zmínit, že tyto typy sázek se u sázení na fotbal objevují jenom u těch vyšších soutěží a turnajů. Pokud hledáte sázky na počet rohů u anglické páté ligy, pak vás budeme muset zklamat. Pravidelně ale netradiční trhy naleznete u největší soutěží, jako například Premier League, La Liga, Bundesliga, či u pohárů jako Liga Mistrů nebo Evropská liga. Fotbalové sázení si tak můžete zpestřit některou z těchto exotických sázek. Pokud vám ale ani tyto tipy na fotbal nestačí, pak si někdy můžete vsadit dokonce i na to, kdo se stane hlavním trenérem konkrétního fotbalového týmu, nebo kdo se stane nejlepším střelcem ligy. Možností je celá řada a občas sami nebudete věřit, na jakou možnost sázky u sázení na fotbal narazíte.

Strategie pro sázení na fotbal

Strategie pro sázení na fotbal

Jednou z hlavních věcí, která odlišuje rekreační sázkaře od těch profesionálních je, že profesionálové berou fotbalové sázení jako výdělečnou činnost z dlouhodobého hlediska. A pro dlouhodobý časový horizont je potřeba mít strategii, která nejen zajistí zisk, ale také minimalizuje rizika spojená s tipy na fotbal. Kurzy hrají také velkou roli. Pojďme se podívat na některá z klíčových vlastností úspěchu pro fotbalové sázení.

Sázení na hodnotu

Anglicky se tento pojem označuje jako Value Betting. Jedná se o to, že hledáme kurzy, které se po přepočtu na pravděpodobnost liší od pravděpodobnosti stanové naší analýzou a informacemi, nebo samotným sázkovým modelem. K lepšímu pochopení si uvedeme příklad, ovšem ještě předtím vysvětlím, jak z kurzy převést na procentuální pravděpodobnost.

Možná to nevíte, ale samotné kurzy reprezentují šanci na to, že daný tým vyhraje. V Česku se používají zejména desetinné kurzy. Tento typ kurzu se na procenta provede jednoduchou matematickou operací – kurzem vydělíme číslo 100. Či-li kurz 2,0 představuje pravděpodobnost 50%, kurz 1,25 zas pravděpodobnost 80% a tak dále.

Teď zmiňovaný příklad. Řekněme, že na nadcházející zápas Barcelony a Realu Madrid je kurz na výhru Barcelony 2,5. Vaše analýza určila, že Barcelona má v tomto utkání 55% šanci na výhru. Přepočtem kurzu jste zjistili, že bookmaker stanovil šanci na 40%. Gratulujeme! Právě jste našli hodnotu v kurzu. I když toto nezaručuje, že Real Madrid neuhraje ani bod, z dlouhodobého hlediska je takový systém sázení na fotbal ziskový a platí, že byste měli sázet jenom na ty zápasy, kde jste objevili hodnotu.

Mějte striktní money management

Fotbalové sázení může vést k zdrcujícím ztrátám. Ovšem jenom tehdy, pokud nemáte své finance a riziko pod kontrolou. Profesionálové často říkají, že riziko se dá kontrolovat. Tato fráze neplatí jenom pro tipy na fotbal. Dá se aplikovat na spoustu věcí v životě. Jednou ze základních věcí, kterou byste měli mít striktně danou před tím, než začnete sázet své těžce vydělané peníze, je správný money management. Existuje celá řada systémů správy peněz, kterou lze aplikovat i na fotbalové sázení. Obecně ale platí, že byste nikdy neměli riskovat více, než si můžete dovolit ztratit.

Předem si stanovte procentuální alokaci vaše kapitálu na jednotlivé tikety. Ideálně byste neměli riskovat více než 3% kapitálu na jeden tiket. Profesionálové s vyšším kapitálem pak často stanoví tuto hranici na 1%. Proč? Z výsledků v minulosti a na základě sázkového modelu, který dodržují, jim to dává prostor prohrát velké množství sázek v řadě. Pokud se na tuto problematiku podíváme z hlediska profíka, ten pak má na historických datech vypočtenou úspěšnost daného systému na 70%. To znamená, že 30% sázek budou prohry. Tyto prohry se mohou objevit po sobě, ovšem z dlouhodobého hlediska profesionál ví, že počet výher bude v konečném důsledku vyšší, než počet proher.

Sázejte na ligy, které znáte

Fotbalové sázení by se mělo točit kolem soutěží, které znáte. Pokud jste přišli k závěru, že v nižších ligách je možné najít hodnotné kurzy častěji, pak si danou ligu nebo soutěž nastudujte. Každá informace je pro vás užitečná. Nastudujte si týmy, jejich hráče, či slabiny. Čím více informací máte, tím víc zvyšujete vaše šance na úspěch. Fotbalové sázení by mělo být o tom stát se expertem na některé ze soutěží, než amatérem na všechny.

Zaznamenávejte si historii vašich sázek

Fotbalové sázení není seriózní, nevedete-li si záznamy vašich sázek. Pokud myslíte sázení na fotbal opravdu vážně, musíte si výsledky uchovávat. Zpětně se pak můžete podívat na potenciální chyby a poučit se z nich. Pokud pozměníte svůj systém, můžete se jednoduše vrátit k vašim předešlým sázkám a podívat se, jestli by váš aktuální systém byl, v případě neúspěšné sázky, úspěšnější.

Vše, co potřebujete vědět o pravděpodobnostech na fotbal – kurzy

Jak jsem již zmínil, kurzy reprezentují pravděpodobnost. Také jsem uvedl, že v České republice se dominantně používají desetinné kurzy. Ovšem desetinné kurzy nejsou jedinou formou vyjádření pravděpodobnosti. Ve Spojených státech se nejčastěji setkáme s tzv. americkými kurzy (například +150, -200). Existují také zlomkové, nebo-li frakční kurzy. Ty se často používají i v normálním životě, například dvě ku jedné, nebo jedna k milionu. Vyjádřeny jsou lomítkem, tedy znakem matematické operace dělení (1/3, 50/1). Všechny tyto typy kurzů ale reprezentují jednou a tu samou věc – pravděpodobnost.

Nejlepší tipy na fotbal

Je pro vás sázení na fotbal jen ztráta času? To ale nemusí! Pokud se vám nedaří vybudovat systém podle vaši představ, nezoufejte. Je zde totiž možnost sázet podle profesionálů. Na internetu naleznete spoustu stránek, kde mezi sebou soupeří sázkaři z celého světa, většinou o finanční měsíční či roční výhry. U těchto sázkařů můžete sledovat jejich statistiky a pokud se vám někteří zalíbí, můžete kopírovat jejich tipy. Spousta z těchto sázkařů ze sázení žijí a jejich sázkové historie je obdivuhodná. Není tedy důvod nesázet jako profík.

Nejhorší sázení na fotbal – nedělejte tyto chyby!

Spousta sázkařů dělá chyby. I když nováčci jich dělají mnohem více a tato sekce je věnovaná zejména nováčkům, i zkušení sázkaři zde mohou najít užitečné informace.

Sázení na nehodnotné kurzy

Výše jsem se věnoval hodnotě z pohledu kurzů. Sázení na nízké a nehodnotné kurzy se může stát osudovým. Z dlouhodobého hlediska se totiž stavíte do pozice, kdy je pravděpodobnost na straně sázkové kanceláře a ne na vaší. Ujistěte se také, že neriskujete na tikety velkou část vašeho kapitálu, protože i ty nejlepší systémy na světě občas zasáhne pár proher v řadě a vy určitě nechcete, aby jste během krátkého časového období přišli o vše.

Sázkový model

Pokud je fotbalové sázení něco, čemu se chcete věnovat nejen rekreačně, pak byste měli zapracovat na sázkovém modelu. Jeho budování nebude jednoduché, ale pokud bude váš model z dlouhodobého hlediska ziskový, může se stát, že se sázení promění z pouhého gamblingu na zdroj slušného příjmu. Celosvětově se denně uzavřou miliony sázek, ovšem jen malé procento uzavírají profesionální sázkaři, kteří dokážou sázením opravdu vydělávat. Většina sázek se totiž skončí ve prospěch sázkové kanceláře. Jak to vím? Kdyby tomu bylo jinak, sázkové kanceláře by dávno zkrachovaly.

Mějte účet u několika sázkových kanceláří

Vzpomínáte na část sázení na hodnotu? Hodnotu mají na starosti kurzy. A čím vyšší kurz, tím vyšší hodnota a rozdíl v pravděpodobnostech. Není tajemstvím, že bookmakeři se snaží držet rozdíly v kurzech na tu samou sázku co nejblíže k sobě, ovšem mnohdy nejsou kurzy stejné. Jeden bookmaker může nabízet na výhru týmu A v určitém utkání kurz 1,85, zatímco jiná sázková kancelář může mít kurz na ten samý tým stanovený na 1,95. Možná si myslíte, že to není zas tak velký rozdíl, ale opak je pravdou.

Představte si příklad, kdy ročně vsadíte na kurz 1,85 celkem 100 zápasů a všechny jsou vítězné. Jiný bookmaker by ale na ty samé zápasy a možnosti nabízel kurz 1,95. Dále řekněme, že na každý z těchto zápasů vsadíte 200 Kč. Zatímco u prvního bookmakera byste na této stovce utkání vydělaly 37 000 Kč, u druhého bookmakera by to bylo 39 000 Kč. To se nemusí zdát jako moc, ale teď si představte, co to udělá třeba u vkladu 2 000 nebo 5 000 korun a při ještě větším rozdílu v kurzu. Proto je vhodné mít více bookmakerů a sázet na konkrétní kurz tam, kde je nejvyšší.